ul. Jaśminowa 64
12 422 90 97 kontakt@siemensagdtennisteam.pl
Ruszaj się razem z nami!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu fitness?

Aby zostać profesjonalnym instruktorem fitness musimy przede wszystkim ukończyć odpowiedni kurs, który zapewni nam stosowne kwalifikacje związane z tym zawodem. Wybór faktycznie idealnej dla siebie oferty tego typu nie jest jednak prosty; co prawda możliwości z tym związane dostępne obecnie na rynku są naprawdę ogromne, ale jednocześnie musimy naprawdę mocno się postarać aby móc wybrać tę faktycznie idealną dla siebie ofertę.

wybór kursu instruktora fitnessPierwszą rzeczą na jaką musimy tutaj zwrócić uwagę jest rzecz jasna to, kto tak w ogóle prowadzi konkretny kurs. Oczywiście, najlepszą propozycją będą kursy prowadzone przez najbardziej znane osobistości w tej dziedzinie, choć w ich przypadku trzeba liczyć się z dość wysokimi cenami – z drugiej jednak strony coś takiego zapewni nam niemały prestiż na rynku pracy.

Inną kwestią o jakiej trzeba tutaj pamiętać jest to, jakie dokładnie dokumenty pozwoli nam uzyskać ukończenie takiego kursu. Podstawową rzeczą jest rzecz jasna certyfikat wystawiony przez daną szkołę, ale dobrze będzie, jeśli otrzymamy tam również Zaświadczenie Państwowej Licencji Instruktora Aerobiku ze specjalnym numerem identyfikacyjnym nadanym przez MEN. Dzięki czemuś takiemu zapewnimy sobie znacznie szersze możliwości na rynku pracy. Kluczową kwestią jest oczywiście to, jaki zakres umiejętności obejmuje oferta programowa danego kursu.

profesjonalny instruktor fitnessWarto pamiętać o tym, że sama wiedza związana z poszczególnymi ćwiczeniami to jedynie jedna rzecz. Niezwykle istotne dla każdego przyszłego instruktora fitness powinny być szeroko rozumiane umiejętności interpersonalne, bowiem osoba taka obowiązkowo musi być w stanie nawiązać odpowiedni kontakt ze swoimi klientami. Stworzenie przyjaznej atmosfery w czasie treningów jest tutaj niesamowicie istotną rzeczą – bez czegoś takiego klienci nie będą raczej zbyt chętnie z nami współpracowali. Konieczne jest również przygotowanie indywidualnego treningu w oparciu o indywidualne potrzeby oraz wymagania każdego klienta.