ul. Jaśminowa 64
12 422 90 97 kontakt@siemensagdtennisteam.pl
Ruszaj się razem z nami!

Praca instruktora fitness – zawód i życiowa pasja

Wśród osób regularnie uczęszczających na zajęcia fitness w profesjonalnych klubach przeprowadzono pewną ankietę dotyczącą tego, jakie cechy powinien posiadać faktycznie idealny w ich opinii instruktor. Wyniki były dość łatwe do przewidzenia.

idealny instruktor fitnessZdecydowana większość ludzi posługiwała się tutaj określeniami takimi jak "przyjazny dyktator" czy "energiczny przystojniak". Chodzi zatem o to, aby dobry instruktor tego typu potrafił nawiązać ze swoimi podopiecznymi odpowiedni kontakt i stworzyć przyjazną atmosferę w czasie treningu, ale równocześnie łagodnie, choć stanowczo zachęcić ich do ciężkiej pracy nad samym sobą. Z tego też powodu w pracy tej tak bardzo ważną rzeczą jest uczestniczenie we wszystkich treningach i ćwiczeniach razem ze swoimi klientami. Jedynie w taki sposób można zmotywować ich do faktycznie poważnego podchodzenia do czegoś takiego. Osoby zainteresowane tym zawodem muszą przede wszystkim ukończyć szkolenie podstawowe – warunkiem jest tutaj posiadanie kilku istotnych cech, takich jak dobra kondycja fizyczna, koordynacja ruchowa i poczucie rytmu.

idealny instruktor fitnessWarto jednak pamiętać o tym, że jest to jedynie początek; każdy dobry instruktor fitness który tylko chce odnieść w tym zawodzie prawdziwy sukces musi właściwie nieustannie dbać o swój samorozwój i ciągłe zdobywanie nowych umiejętności. Taka praca właściwie nieustannie stawia przed nami coraz to większe wyzwania, ale to właśnie dlatego może ona być tak ciekawa – jeśli ktoś szczególnie pasjonuje się takimi rzeczami, to nigdy nie będzie musiał narzekać tutaj na ani odrobinę nudy. Właściwie zawsze będziemy mogli dla siebie znaleźć wiele różnych dziedzin, w których będziemy musieli jeszcze trochę się podciągnąć. Jest to ponadto świetny sposób na pokonanie całej konkurencji w tej branży i skuteczne przyciągnięcie do siebie nowych klientów. Umiejętności interpersonalne również są tutaj niezwykle ważne, bowiem jedynie dzięki nim będziemy w stanie nawiązać dobry kontakt ze swoimi klientami.