ul. Jaśminowa 64
12 422 90 97 kontakt@siemensagdtennisteam.pl
Ruszaj się razem z nami!

Kurs instruktora fitness – jakie uprawnienia można uzyskać?

Kurs instruktora fitness - i co dalej? Poniżej garść informacji o tym, jakie dokumenty i uprawnienia możemy uzyskać.

uprawnienia po kursie instruktora fitnessPo ukończeniu kursu na instruktora fitness kursantom wręcza się komplet dokumentów pozwalających im na szukanie pracy w tym zawodzie. Przede wszystkim, otrzymujemy tutaj dwie legitymacje instruktora rekreacji ruchowej – w wersji papierowej oraz plastikowej; jedna z nich jest po polsku, natomiast druga po angielsku. Bardzo ważny jest tutaj specjalny certyfikat, który również otrzymuje każdy kursant. Jest on w wersji angielskiej i można posługiwać się nim we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej, gdzie pozwala na podjęcie legalnej pracy.

Ukończenie kursu na instruktora fitness daje szerokie możliwości jeśli chodzi o szukanie dla siebie ciekawej posady w miejscach takich jak siłownie, centra fitness, kluby sportowe czy kolonie i wyjazdy dla młodzieży. Podsumowując, po zakończeniu kursu na instruktora fitness każdy kursant otrzymuje zestaw dokumentów. Składa się na nie: świadectwo ukończenia części ogólnej kursu, świadectwo ukończenia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej, dwie legitymacje – po polsku i po angielsku – oraz certyfikat w wersji angielskiej pozwalający na podejmowanie pracy na terenie całej Unii Europejskiej.

dokumenty po kursie instruktora fitnessKurs przeznaczony jest nie tylko dla osób, które zainteresowane są podjęciem pracy w tym zawodzie, ale nie posiadają jeszcze stosownych dokumentów które na to pozwalają. Mogą się na niego zapisać również i ludzie którzy dawniej ukończyli tego typu kursy, ale obecnie chcą po prostu odświeżyć swoją wiedzę lub jeszcze bardziej poszerzyć swoje kwalifikacje. Kurs składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. W obu częściach do pełnego ich ukończenia konieczne jest zdanie stosownego egzaminu. Warto jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach możemy być zwolnieniu od obowiązku uczestniczenia w części teoretycznej. Taki przywilej mają przede wszystkim osoby które ukończyły wcześniej studia wyższe na kierunkach takich jak wychowanie fizyczne czy turystyka i rekreacja.